Internetowe peregrynacje (1)

I

W poszukiwaniu różnych informacji spędzamy czasami całego godziny w internecie. W trakcie tych swoistych peregrynacji trafiamy – pośród morza wirtualnych śmieci – na strony, do których chętnie byśmy wrócili. Jednak nie zawsze notujemy sobie linki. Znalezienie ich po kilku miesiącach wymaga sporego wysiłku. Na moje potrzeby postanowiłem systematyczniej gromadzić linki do ciekawszych stron i dzielić się nimi. W każdą sobotę będę zamieszczać ich autorski wykaz (#internetoweperegrynacje). Zaproponowana klasyfikacja z pewnością będzie korygowana. Mam nadzieję, że pojawią się nowe zbiory.

Narzędzia

Praktyczna nauka czytania neogotyku (Kurrentschrift)

Archiwalia

Wykaz linków do niemieckojęzycznych archiwów (Deutschsprachige Archive im WEB 2.0 – Linkliste)

Zapisy Terroru. Instytut Pileckiego

Publikacje

sehepunkte 20 (2020), Nr. 2 – recenzje z zakresu historii i historii sztuki (wszystkie epoki)

Jahrbuch für Kommunismusforschung (2018): Die Stalinisierung der kommunistischen Parteien in den 1920er-Jahren

Wspomnienia Viktora Klemperera: Ich will Zeugnis ablegen bis zum letzten …

Varia

Wywiad z dr. Guido Heinenem, szefem działu naukowego niemieckiego Bundestagu: Wann ist Wissenschaft hilfreich und wann stört sie vielleicht sogar den Politikbetrieb?

Rozmowa z prof. Martinem Sabrow (ZZF w Poczdamie) nt. aktualności tematyki enerdowskiej, porównań weimarskich, znaczenia świadectw, debaty o Hohenzollernach…

O autorze

Krzysztof Ruchniewicz

Niemcoznawca, historyk, fotograf, bloger, fan nowoczesnych technologii, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Centrum Willy'ego Brandta U. Wr. we Wrocławiu.

Wstaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Krzysztof Ruchniewicz

Niemcoznawca, historyk, fotograf, bloger, fan nowoczesnych technologii, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Centrum Willy'ego Brandta U. Wr. we Wrocławiu.

Newsletter „blogihistoria”

Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Najnowsze publikacje

Więcej o mnie

Kontakt