Magiczne miejsca

M

W końcu zaświeciło słońce. Przez ostatnie dni pogoda nie rozpieszczała nas. Kiedy przyjechaliśmy, leżał jeszcze śnieg. Potem przyszedł marznący deszcz. Zrobiło się ciemno i szaro-buro. Ciekawe, jak czasami te same miejsca, które w końcu znamy od lat, potrafią zmienić się na naszych oczach; raz odrzucają, innym razem fascynują.

previous arrow
next arrow
Slider

Z pewnością każdy z nas ma takie ulubione miejsca. Czasami wystarczy wyjść z domu i rozejrzeć się. Dzisiaj do krótkiego spaceru zachęciły skromne przebłyski słońca zza chmur. Od kilku dni było szaro, raz padał śnieg, innym razem marznący deszcz. Nie pozostawało nic innego niż siedzieć w ciepłym pokoju. Można było przeczytać zaległe lektury, porządkować pliki na komputerze. W najbliższych dniach podzielę się kilkoma uwagami podsumowującymi rok i zebrane w jego trakcie doświadczenia. Może zamieszczę wykaz programów, które szczególnie przydały się w pracy w mijającym roku. Nadal czekam na podsumowanie aktywności na moim blogu. Ponieważ nie mam dostępu do internetu – są jeszcze takie miejsca w Polsce! –, pocztę mogę tylko sprawdzić raz na dzień (Można? Można). Z pomocą wykresów czarno na białym będzie widać, jakie teksty wywołały największe zainteresowanie, ile osób odwiedziło moją stronę itd. Oczywiście, mam swoje typy, choć mogą się pojawić niespodzianki.

Podczas dzisiejszego spaceru z aparatem interesował mnie nie kolor, lecz faktura, kształt. By bardziej uwypuklić te elementy, zdjęcia wykonałem w technice czarno-białej. To tylko kilka migawek, choć każda z nich z pewnością podkreśla charakter miejsca, w którym się znajduję. Właściwie każda z nich wywołuje różne reakcje. Opowieści można snuć bez końca. Wrażenie chwili potęgowała przyroda, która na przekór wszystkiemu potrafi uporać się z każdą przeszkodą. Ile jest jeszcze takich miejsc, które warto na nowo obejrzeć, doświadczając zaskoczenia, inspiracji, małych odkryć?

O autorze

Krzysztof Ruchniewicz

Niemcoznawca, historyk, fotograf, bloger, fan nowoczesnych technologii, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Centrum Willy'ego Brandta U. Wr. we Wrocławiu.

komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Krzysztof Ruchniewicz

Niemcoznawca, historyk, fotograf, bloger, fan nowoczesnych technologii, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Centrum Willy'ego Brandta U. Wr. we Wrocławiu.

Newsletter „blogihistoria”

Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Najnowsze publikacje

Więcej o mnie

Kontakt