Konkurs

K

Przypadkowo znalazłem dzisiaj informację o konkursie na blog. Od jakiegoś czasu staram się promować wśród moich koleżanek i kolegów tą formę wypowiedzi. Historycy, jak pisałem o tym wcześniej, nie odkryli dla siebie jeszcze tego sposobu komunikacji. Nie zrażony, nie ustaję w ponawianiu kolejnych prób. Postanowiłem wziąć udział w konkursie w dwóch kategoriach: blog roku i tekst roku.

Branie udziału w konkursach nie jest moją specjalnością. Tym razem zrobiłem wyjątek. Moją uwagę przyciągnął ciekawy interfejs, nietuzinkowy pomysł. Postanowiłem spróbować szczęścia. Zgłosiłem się w dwóch kategoriach: blog roku i tekst roku. W formularzu zgłoszeniowym w kilku zdaniach streściłem informacje o blogu i wybranym tekście. Jest to krótka migawka z otwarcia wystawy we wrocławskim ratuszu poświęconej 50. rocznicy orędzia biskupów polskich do niemieckich i demonstracji ONR i Młodzieży Wszechpolskiej na rynku tego dnia. Tekst zatytułowałem: „Cena pojednania“. Szukałem odpowiedzi na pytanie, z czym ma być kojarzone nasze miasto, z jakim obrazem i przesłaniem?

Nawet jeśli nie liczę na wygraną, dobrze mieć na uwadze, że istnieją i takie formy sprawdzenia naszej „pisaniny” i w ten sposób możemy spopularyzować swoją pracę i zainteresowania.

http://www.blogroku.pl/2015/zgloszenie/13,1165,cena-pojednania

http://www.blogroku.pl/2015/zgloszenie/19,1153,blogihistoria

O autorze

Krzysztof Ruchniewicz

Niemcoznawca, historyk, fotograf, bloger, fan nowoczesnych technologii, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Centrum Willy'ego Brandta U. Wr. we Wrocławiu.

Wstaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Krzysztof Ruchniewicz

Niemcoznawca, historyk, fotograf, bloger, fan nowoczesnych technologii, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i szef Centrum Willy'ego Brandta U. Wr. we Wrocławiu.

Newsletter „blogihistoria”

Zamawiając bezpłatny newsletter, akceptuje Pan/Pani zasady opisane w Polityce prywatności. Wypisanie się z prenumeraty newslettera jest możliwe w każdej chwili.

Najnowsze publikacje

Więcej o mnie

Kontakt