„Ośla ławka” 2017

Od lat zalewa nas rzeka głupoty i niewiedzy, obecnie przybiera już rozmiar wręcz powodzi. Często są to zwykłe manipulacje i cynizm. Postanowiłem stworzyć ranking 10 wypowiedzi polityków w 2017 r. na tematy relacji polsko-niemieckich, które wyróżniły się w sposób szczególnie negatywny i wymagają jednoznacznej oceny (o pomyśle pisałem w poprzednim wpisie). Propozycje skierowania delikwenta do oślej ławki zbieram do 6 stycznia 2018 r. To wdzięczne określenie: scamnum asinorum (ośla ławka) należy do naszego narodowego dziedzictwa. W szkołach dawnej Polski sadzano w niej za karę leniwych uczniów, ozdabiając na dodatek ich głowy koroną ze słomy. Hanna Niewiadomska temu środkowi wychowawczemu poświęciła zabawny wierszyk.

Wybierz jeden z poniższych cytatów:
  1. Joanna Hryciuk

    Początkowo chciałam wybrać Krystynę Pawłowicz, ale wiadomo, nikt nie traktuje jej poważnie. Wybieram więc Kownackiego, nie tylko ze względu na skandaliczną wypowiedź, ale także na fakt, że złotousty jest ministrem Obrony Narodowej…Niestety.

  2. Ryszard Matura

    Zawsze mnie zdumiewa, kiedy słyszę, że do 1990 roku nie mówiono o Powstaniu 1944 roku. Wystarczy przejrzeć Bibliografię Historii Polski. Można by stworzyć całkiem sporą bibliotekę.

Skomentuj

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.